BUX 139772.70 0,11 %
OTP 45860 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A jövő héten döntenek a Klubrádióról

2012. július 6. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy hét múlva hirdeti ki másodfokú határozatát a Fővárosi Ítélőtábla a Klubrádió keresetéről, amelyet a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa ellen nyújtott be a csatorna a 92,9 MHz-es budapesti körzeti frekvencia megszerzéséért − hangzott el a tegnapi tárgyaláson. Az eljárást azért kezdeményezte a Klubrádió, mert bár 2010-ben az Országos Rádió és Televízió Testület pályázatán elnyerte a 92,9 MHz-es budapesti rádiófrekvencia használati jogát, a hatóság jogutódja mégsem kötött vele szerződést. Az elsőfokú bíróság februárban létrehozta a műsorszolgáltatási szerződést, az NMHH ez ellen nyújtott be fellebbezést, illetve azóta kereskedelmi frekvenciaként megpályáztatta a 92,9 MHz-es frekvenciát, nettó 46 millió forint alapdíjért. Közben a Médiatanács tegnap azt közölte, a három budapesti frekvenciára beadott pályázatok mindegyikét érvénytelennek minősítette, mert azok egyike sem felelt meg maradéktalanul a bíróság által meghatározott feltételeknek. A tanács A Klubrádió kizárta a Klubrádiót is című közleményében úgy fogalmaz, a bíróság a Klubrádió indítványa nyomán megszületett ítéletében rögzítette, hogy a pályázatoknak milyen alaki kritériumoknak kell megfelelniük.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet