Nyolc gazdasági vegyes bizottság élére nevezte ki Orbán Viktor kormányfő Szijjártó Pétert, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkárát − közölte a kormányszóvivői iroda az MTI-vel. Az államtitkárt július 2-i hatállyal nevezte ki a miniszterelnök − Matolcsy György nemzetgazdasági és Martonyi János külügyminiszter együttes előterjesztése alapján − nyolc kétoldalú gazdasági együttműködési kormányközi testület élére, így a jövőben Szijjártó Péter tölti be a magyar−török, a magyar−kuvaiti, a magyar−azeri, a magyar−szerb, a magyar−vietnami, a magyar−szlovák, a magyar−macedón és a magyar−montenegrói gazdasági vegyes bizottság magyar tagozatának elnöki posztját. Az új elnök célja, hogy a gazdasági vegyes bizottságok működése az eddigieknél jobban szolgálja a keleti nyitás politikájának sikerét, hogy megerősítse a regionális együttműködést a szomszédos országokkal, valamint az, hogy megszilárdítsa Magyarország vezető pozícióját a nyugat-balkáni integráció támogatásában − írta közleményében a kormányszóvivői iroda.
