A magyar lakosság jelentős része − főként a fiatalok − már nem csak az államra kíván támaszkodni a nyugdíjas évei alatt, a tervek azonban még nem jelentenek konkrét lépéseket is, hiszen a magyar válaszadók több mint 13 százalékának semmilyen nyugdíjcélú megtakarítása nincs − derül ki az Aegon kilenc országra kiterjedő felméréséből. Az állami nyugdíjat követték a magánnyugdíjpénztárak, illetve nyugdíjalapok, egyenként 30-40 százalékos összesített aránnyal. A kutatásban első számú nyugdíjforrásként a magyarok 39 százaléka, míg a lengyelek 36, a németek 29 százaléka jelölte meg az állami nyugdíjbiztosítást, legkisebb arányban az angolok (10 százalék) számítanak az állami nyugdíjra. A megkérdezettek csaknem egynegyede említette meg lehetséges forrásként az életbiztosításokat is − Magyarországon az arány viszont 33,3 százalék −, míg a részvényeket 20 százalék tartotta említésre méltó elemnek. A válaszadók ötöde saját ingatlanával is számol a nyugdíjas évek fedezésére, vagyis meglévő ingatlanának kisebbre cserélésével is pénzhez kíván jutni − írta az MTI-Eco.
