BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még az állami nyugdíjban bíznak a magyarok

2012. július 2. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar lakosság jelentős része − főként a fiatalok − már nem csak az államra kíván támaszkodni a nyugdíjas évei alatt, a tervek azonban még nem jelentenek konkrét lépéseket is, hiszen a magyar válaszadók több mint 13 százalékának semmilyen nyugdíjcélú megtakarítása nincs − derül ki az Aegon kilenc országra kiterjedő felméréséből. Az állami nyugdíjat követték a magánnyugdíjpénztárak, illetve nyugdíjalapok, egyenként 30-40 százalékos összesített aránnyal. A kutatásban első számú nyugdíjforrásként a magyarok 39 százaléka, míg a lengyelek 36, a németek 29 százaléka jelölte meg az állami nyugdíjbiztosítást, legkisebb arányban az angolok (10 százalék) számítanak az állami nyugdíjra. A megkérdezettek csaknem egynegyede említette meg lehetséges forrásként az életbiztosításokat is − Magyarországon az arány viszont 33,3 százalék −, míg a részvényeket 20 százalék tartotta említésre méltó elemnek. A válaszadók ötöde saját ingatlanával is számol a nyugdíjas évek fedezésére, vagyis meglévő ingatlanának kisebbre cserélésével is pénzhez kíván jutni − írta az MTI-Eco.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet