BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Legkorábban hat év múlva indulhat újra a mecseki uránbányászat

2012. július 2. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A beruházást támogató döntések megszületése után is legalább hat évre lenne szükség egy új mecseki uránbánya megnyitásához − mondta Benkovics István, a Wildhorse Energy Hungary Kft. ügyvezető igazgatója a pécsi önkormányzat bizottsági ülésén. Az engedélyeztetési eljárás 3-5 évet venne igénybe, de ugyanennyi szükséges a bánya kialakításához, a termelés technológiai és műszaki feltételeinek biztosításához is. Benkovics szerint a Mecsekben és Pécs környékén a föld alatt 1000-1500 méteres mélységben 30 ezer tonna kutatásokkal igazolt fémurán van, illetve ugyanekkorára becsülik az e feletti készletet is. A jelenlegi elképzelések szerint évi 1−1,2 millió tonna ércet hoznának a felszínre, amelyből a környezeti terhelést minimalizáló technológiával nyernék ki a fémet − írta az MTI-Eco. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium a múlt héten közölte, hogy a kormány döntése értelmében a következő fél évben állami és piaci szereplők vegyesvállalata vizsgálja majd a mecseki uránércbányászat újraindításának lehetőségeit.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet