BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb élelmiszer fogyott, drágábban

2012. július 2. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Értékben 6 százalékkal emelkedett az élelmiszerek kiskereskedelmi eladása, mennyiségben azonban 1 százalékkal csökkent a 2011 decembere és 2012 májusa közötti hat hónapban az egy évvel korábbihoz képest − derül ki a Nielsen legújabb felméréséből. A folyamatosan mért 90 élelmiszer-termékcsoport hathavi forgalma mintegy 665 milliárd forint volt. Értékben két számjegyű növekedést regisztrált a Nielsen a kávé, a tejföl, a margarin, az ostyaszelet és a vodka forgalmánál, értékben és mennyiségben nőtt többek közt a sör, sajt, tejföl, margarin és jégkrém bolti eladása a megelőző hat hónaphoz képest. A bolttípusok közül a szupermarketet és a diszkontot magában foglaló, 401−2500 négyzetméteres üzletek piaci pozíciója javult, részarányuk értékben 2 százalékponttal, 35 százalékra emelkedett, a 201−400 négyzetméteres, valamint az 50 négyzetméteres és kisebb üzletek 8, illetve 9 százalékkal stabilan őrzik részesedésüket.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet