BUX 139722.16 0,07 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Energetikai együttműködést sürget Orbán a Kaszpi-térséggel

2012. július 2. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jelenleginél szorosabb együttműködést kell kialakítania a Kaszpi-tenger térségével az Európai Uniónak ahhoz, hogy minél biztonságosabb legyen a közösség energiaellátása − hangoztatta Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Bakuban, a Crans Montana Fórumon. Magyarországnak fontos, hogy minél több helyről jusson energiaforráshoz, ezért az országnak az az érdeke, hogy az azeri gáz is Közép-Európán keresztül jusson el a kontinensre − fogalmazott a látogatás kapcsán Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára, aki szerint Magyarország minden olyan tervben érdekelt, amely biztosítja, hogy az ország minél több forrásból tudjon gázt beszerezni. Az államtitkár egyúttal üdvözölte, hogy az azerbajdzsáni Shah Deniz II gázmezőt üzemeltető konzorcium a Nabucco West gázvezetéket választotta a kitermelt földgáz európai szállítására (erről szóló írásunk lapunk 4. oldalán olvasható). A miniszterelnök a fórumon kiállt a nukleáris energia szükségessége mellett is.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet