Idén májusban a háztartások forintban nettó hitelfelvevők, devizában pedig nettó törlesztők voltak, a tranzakciók eredőjeként a hitelállományuk csökkent, forint- és devizabetéteik mennyiségét is csökkentették − közölte az MNB a hitelintézetek összevont mérlegének szezonálisan nem igazított adatai alapján. A háztartások hitelállománya 20,5 milliárd forinttal csökkent, a forinthitelek 4,9 milliárd forintos növekedése, illetve a devizahitelek 25,5 milliárd forintos tranzakciós csökkenéséből adódóan. A betétállomány 21,3 milliárd forinttal csökkent, forintbetétből 7,8, devizabetétből pedig 13,6 milliárd forint nettó betétkivonást hajtottak végre a háztartások.
A nem pénzügyi vállalatok forintban és devizában egyaránt nettó hiteltörlesztők voltak, az előző hónaphoz képest forintbetéteik állománya nőtt, míg devizabetéteik állománya csökkent májusban, összességében betétállományuk emelkedett. A forinthitelek állománya 0,2, a devizahiteleké pedig 7,6 milliárd forinttal csökkent, a teljes hitelállomány 7,7 milliárd forinttal mérséklődött. A nem pénzügyi vállalatok betétállománya − az átértékelődés és az egyéb volumenváltozás hatásától eltekintve − 109,3 milliárd forinttal nőtt, a forintbetéteknél 123,2 milliárd forint nettó betételhelyezésre, a devizabetéteknél pedig 13,9 milliárd forint nettó betétkivonásra került sor.
