A gazdasági válság miatt májusban folytatódott a lemorzsolódás az Európai Unió haszongépjármű-piacán, ami 2009 óta a legnagyobb mértékű csökkenést hozta, Magyarországon azonban növekedést regisztrált az ACEA szakmai szövetség − írta az MTI-Eco. A tegnap közzétett adatok szerint májusban − az autóbuszokat is beleértve − 146 ezer járművet helyeztek újonnan forgalomba az Európai Unióban, 17,8 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban. Az első öt hónapban a visszaesés 11,8 százalékos volt. Magyarországon 6,1 százalékos növekedést mutatott ki az ACEA májusban és 6 százalékos bővülést az első öt hónapban az egy évvel korábbihoz képest. A jelentősebb piacok közül csupán Nagy-Britanniában nőtt − 10 százalékkal − az újonnan üzembe helyezett haszonjárművek száma, miközben Spanyolországban 27,4 százalékkal, Olaszországban 42,4 százalékkal, Franciaországban 22,1 százalékkal, Németországban pedig 13,6 százalékkal csökkent a mennyiség.
