BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Győrben építhet logisztikai parkot az Audi

2012. június 29. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Győrben épül meg az Audi beszállítói parkja − értesült egybehangzóan hazai és külföldi forrásokból a Népszabadság és az Autopro.hu szakportál. Az Audi meghívásos tendert írt ki, amelyre − a nol.hu szerint − hatan adták be pályázatukat. Hivatalos információk ezek tartalmáról nem jelentek meg, de a lap úgy értesült: többségük egyértelműen a győri helyszínt választotta. Az információt egyelőre sem az Audinál, sem a győri önkormányzatnál nem kommentálták. A korábbi hírek szerint mintegy 20 milliárd forintos beruházás lesz a gyárbővítés részeként megvalósuló építkezés. Korábban a beruházás helyszíneként felmerült a győr-gönyűi kikötő is, ahol a kormány is szívesen látta volna az autógyártó fejlesztését (Napi Gazdaság, 2012. március 23.). A kikötőben tízmilliárd forintból − javarészt uniós pénzekből − 2008-ban vasúti összeköttetést is építettek, az azonban ma sem működik, így tartani lehet attól, hogy Brüsszel visszaköveteli a nyolcmilliárdos támogatást.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet