A jelenlegi elképzelések alapján a következő hét évre szóló uniós költségvetésből több ország, így Magyarország is kevesebb kohéziós forráshoz jutna. Áder János köztársasági elnök az InfoRádióban elmondta, arra kell figyelni, hogy az a csoport, amelynek az érdeke sérül, egységesen lépjen fel − erről tárgyal csütörtökön az államfő Varsóban a lengyel köztársasági elnökkel. A köztársasági elnök szerint Magyarországnak és a volt szocialista országoknak semmiképpen sem érdeke a kohéziós alapok 19 milliárd eurós csökkentése, e forrásokat Áder szerint a válságkezelés egyik lehetséges eszközének kell tekinteni. Az Európai Bizottság elképzelése szerint a fejlett országok felé csoportosítanának át forrásokat, Magyarország pedig 5 és 7,5 milliárd euró közötti összegtől esne el − hangsúlyozta az államfő.
