BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább csúszhat az állami mobilcég indulása

2012. június 27. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem veheti használatba frekvenciáit az állami mobilszolgáltató, az MPVI Mobil Zrt. egy hétfői bírósági döntés értelmében − számolt be a Nol.hu. A Magyar Posta, az MFB-Invest és az MVM konzorciumaként megalakuló cég így érdemi munkát nem végezhet, a mobilcég indulása pedig további hetekkel csúszhat. A Fővárosi Bíróság a lap szerint egy hétfői tárgyaláson ideiglenes intézkedésként megtiltotta, hogy az MPVI Mobil Zrt. \"a 900 MHz-es frekvencia-árverés eredményeként született határozatból eredő jogait gyakorolja, mindaddig, amíg a felperes mobilszolgáltatók végrehajtás felfüggesztése iránti kérelme jogerősen elbírálásra nem kerül\". A negyedik mobilszolgáltató így egyelőre nem jogosult sem az elnyert frekvenciák használatára, sem a jelenlegi mobilcégektől belföldi roamingszolgáltatás igénybevételére. (A frekvencia-árverés végeredményét a Magyar Telekom és a Telenor is megtámadta, arra hivatkozva, hogy az eljárás szabályai ellentétesek voltak a hatályos jogszabályokkal, illetve a végeredmény uniós szabályokat is sért.)

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet