Nem veheti használatba frekvenciáit az állami mobilszolgáltató, az MPVI Mobil Zrt. egy hétfői bírósági döntés értelmében − számolt be a Nol.hu. A Magyar Posta, az MFB-Invest és az MVM konzorciumaként megalakuló cég így érdemi munkát nem végezhet, a mobilcég indulása pedig további hetekkel csúszhat. A Fővárosi Bíróság a lap szerint egy hétfői tárgyaláson ideiglenes intézkedésként megtiltotta, hogy az MPVI Mobil Zrt. \"a 900 MHz-es frekvencia-árverés eredményeként született határozatból eredő jogait gyakorolja, mindaddig, amíg a felperes mobilszolgáltatók végrehajtás felfüggesztése iránti kérelme jogerősen elbírálásra nem kerül\". A negyedik mobilszolgáltató így egyelőre nem jogosult sem az elnyert frekvenciák használatára, sem a jelenlegi mobilcégektől belföldi roamingszolgáltatás igénybevételére. (A frekvencia-árverés végeredményét a Magyar Telekom és a Telenor is megtámadta, arra hivatkozva, hogy az eljárás szabályai ellentétesek voltak a hatályos jogszabályokkal, illetve a végeredmény uniós szabályokat is sért.)
