BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliárdokba kerülhet a foglalkoztatási program

2012. június 27. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 25 év alatti pályakezdők, a szülésről visszatérők, az 55 évnél idősebbek, illetve a fizikai munkát végző képzetlenek alkalmazását segítené elsősorban a kormány tervezés alatt álló foglalkoztatási programja, amely akár 250 milliárd forintos lyukat is üthet a költségvetésen − írta az Origo. A portál szerint a kormány foglalkoztatási akcióterve egy komplex kedvezményrendszerre épülne: a munkaerőpiacon hátrányos helyzetben lévők munkába állását támogatná úgy, hogy a munkaadók sávos kedvezményt kapnának a bér utáni 27 százalékos általános szociális hozzájárulási adóból. Az Origo szerint a foglalkoztatási program árát a sárgacsekk-adóból próbálhatja előteremteni a kormány (az adónemből a költségvetési törvényjavaslat alapján jövőre 283, 2014-ben pedig 320 milliárd forintra számít a nemzetgazdasági tárca). Elképzelhető, hogy a mikro- és kisvállalkozások a társasági adóból is kedvezményt kapnak, az Origo szerint a költségvetési korlátok miatt az is lehetséges, hogy a csomag három-négy évre elnyújtott kedvezményrendszert jelent majd.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet