BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A korábbinál több magyar látogatott tavaly Ausztriába

2012. június 27. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly nyáron 18,8 millió üdülővendég kereste fel Ausztriát és töltött el összesen mintegy 64 millió vendégéjszakát az alpesi országban − mondta Szedlák Péter, az Österreich Werbung magyarországi sajtófelelőse. Az üdülővendégek száma az előző évhez képest 4,7 százalékkal emelkedett, a Magyarországról érkezőké azonban ennél is dinamikusabban növekedett 2011-ben. A magyar vendégek száma 12,2 százalékkal, 196 ezer főre nőtt, ráadásul az egy évvel korábbinál 18,5 százalékkal több, összesen 565,4 ezer vendégéjszakát töltöttek el Ausztriában. A számok bizakodásra adnak okot az idei nyári szezonra vonatkozóan is, sokan kizárólag téli üdülőhelyként gondolnak Ausztriára, pedig az ország számtalan kikapcsolódási lehetőséget és látnivalót kínál nyáron is − tette hozzá Szedlák.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet