Növekedést és munkahelyteremtést erősítő programot terjeszt a kormány elé a következő hetekben a nemzetgazdasági miniszter − ezt maga Matolcsy György jelentette be Luxembourgban, az Ecofin után tartott sajtótájékoztatóján. Magyarország ebben az évben stagnál − ismerte el a miniszter. − Olyan gazdaságban kell folytatnunk a pénzügyi konszolidációt, ahol nincs növekedés. Matolcsy azt kéri a kormánytól, hogy adjon zöld jelzést egy olyan programnak, amely épít a Széll Kálmán tervre. A program részletei egyelőre nem ismeretesek, a nemzetgazdasági miniszter ezeket először a kormánnyal szeretné ismertetni − annyit azért már elárult, hogy a kis- és középvállalatoknál kell elsősorban megerősíteni a foglalkoztatást, emellett a 25 év alatti, illetve az 55 év feletti korosztálynál kell ezt segíteni. Emellett azoknál a munkavállalói csoportoknál kell csökkenteni az élőmunkaterheket, ahol Magyarországon sokkal alacsonyabb a foglalkoztatási szint, mint az unióban.
Matolcsy György leszögezte: meg kell találni azokat az eszközöket és forrásokat is, amelyekkel egy ilyen program működtethető. A kohéziós pénzek felfüggesztéséről hozott uniós döntés visszavonását szép sikerként értékelte a miniszter, hozzátéve: \"innen jön a neheze, növekedésre, új munkahelyekre van szükség és a meglévő munkahelyek megőrzésére, mert mindenki növekedési kockázatról beszél, és mindenkinek igaza van\". Jelezte azt is, hogy az uniónak nincs növekedési modellje a 2008 utáni válságszakaszban.
Magyarország is támogatja, hogy az euróövezet tegye rendbe a szénáját, hiszen számára is nagy kockázat, ha az övezet válsága elhúzódik − fejtette ki Matolcsy. Egy fiskális unió felé tett lépéshez kötelező érvénnyel Magyarország egyelőre nem kíván csatlakozni − szögezte le a miniszter −, de ennek lehetősége a későbbiekben is nyitva marad.
