Egy hónappal meghosszabbítja a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) az idén bevezetett élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallására eredetileg május végéig rendelkezésre álló időt. Május 18-ig mindössze háromezer bevallás érkezett, a vidékfejlesztési tárca 30-40 ezer érintettől várja a bevallásokat − mondta a Napi Gazdaságnak Bognár Lajos, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) helyettes államtitkára (a cikk a lap Élelmiszer-biztonság mellékletében olvasható). A meghosszabbított határidőn belül mulasztási bírság nélkül nyújthatják be a termelők, feldolgozók, kis- vagy nagykereskedők, szállítmányozók és vendéglátók a bevallásokat. Emellett bírságmentesen módosíthatók és kiegészíthetők a már beküldött bevallások is. A felügyeleti díj első részletének július 31-i befizetési határideje azonban nem módosul. A felügyeleti díjat az érintettek adott termékekből származó előző éves árbevétele egy ezrelékében állapította meg a jogalkotó. A NÉBIH idén hatmilliárd forintot vár felügyeleti díjbevétel címen.
