Átadták az Unilever Magyarország veszprémi jégkrémgyárának 2,2 milliárd forintos beruházással készült, 65 munkahelyet teremtő új hűtőházát. A 2011-ben mintegy 20 milliárd forintos termelési érteket és több mint 60 millió liter jégkrémet előállító gyár fejlesztéséhez 558 millió forintos támogatást nyert el a vállalat az Új Széchenyi tervből. A beruházással a korábbi 1800 paletta kapacitású hűtőházat egy 12 ezer paletta tárolására alkalmas, több mint 10 ezer négyzetméter hasznos alapterületű, energiatakarékos egység váltja fel.
A veszprémi gyárban ezzel a fejlesztési terv második üteme valósult meg, 2012 és 2015 között pedig további kapacitásfejlesztés, hatékonyságjavítás zajlik majd az üzemben − mondta Szatóri László, a gyár igazgatója. A veszprémi gyár termelésének 90 százalékát exportálja, a legtávolabb − Indonéziáig − a Magnum jégkrémeket, de a következő évek tervei között szerepel a dél-európai, illetve az új EU-tagországokba irányuló export erősítése is.
A belföldi jégkrém-értékesítés tavaly mintegy 10 százalékkal nőtt, ez javarészt volumennövekedést jelent − mondta a Napi Gazdaságnak Gyenes András, az Unilever Magyarország Kft. vezérigazgatója. A társaság tapasztalatai szerint a családi kiszerelésű jégkrémek forgalma 10 százalék felett nőtt, de jelentősen bővült a multipack szegmens is. Az év eddigi időszakában a belföldi értékesítés 10-20 százalék között emelkedett éves szinten, az Unilever így teljesíthetőnek tartja 10 százalékos idei növekedési célját.
