Az elmúlt évben az internetes bűnözők figyelme növekvő mértékben fordult a web felé, amelynek segítségével terjeszthetik a káros kódjaikat drive-by exploitok kihasználásával. Azonban ez az ötlet sem újdonság. Az internetfelhasználók folyamatos veszélynek vannak kitéve az egész weben, az SQL-befecskendezéses támadások, káros tartalmú hirdetések, cross site scripting (XSS), feltört webszerverek és még számos más fenyegetettség miatt. A legtöbb esetben a bűnözők célja, hogy a káros kódjaikat a legtöbb emberhez eljuttassák a lehető legtöbb helyről. De előfordulhat, hogy a támadó nem tömegesen akarja terjeszteni a káros tartalmat, hanem csak a látogatók egy szűk csoportja között. Már megjelentek a személyre szóló kártevők, amelyek csak egy példányban léteznek, ezért a felfedezésük roppant nehéz − írja a cert.hu.
