BUX 140433.03 0,58 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyáron folytatódik a leépítés a Nokiánál

2012. május 21. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több száz egykori Nokia-alkalmazott talált új munkalehetőséget az április elején a társaságnál szervezett kétnapos állásbörzén keresztül, az eseményen 52 cég − többek közt az Audi, a Continental, a Bosch, a Henkel, a Reckit Beckinser vagy a Spar −, az egykori dolgozók közül pedig 847-en vettek részt − közölte a Napi Gazdaság érdeklődésére a Nokia Komárom Kft. A komáromi gyár tervezett leépítésének első üteme 1200 alkalmazottat érint. A Nokia a leépítés második ütemét idén nyáron tervezi végrehajtani (a társaság februárban jelentette be, hogy a komáromi gyárban 2300 munkatársat érintő csoportos létszámleépítést várhatóan három ütemben hajtja végre).

Az érdekképviselettel kötött megállapodás szerint a csoportos létszámleépítésben érintett dolgozók a kötelező végkielégítésen túl további 3 havi átlagkeresetet, illetve a kötelező felmondási időn túl, 2 havi fizetett álláskeresési időt kapnak. A dolgozók emellett bekerülnek a Nokia által indított és fizetett támogatói programba. Az ehhez kapcsolódó képzések most indulnak azon több mint 600 dolgozó számára, akik még nem helyezkedtek el.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet