BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A dobozos szegmensben erősít a Borsodi

2012. május 17. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új doboztöltő és -csomagoló gyártósort helyezett üzembe 2,3 millió eurós beruházással a Borsodi Sörgyár Kft. Az új csomagolóval a fogyasztók 0,55 literes kiszerelésben, valamint egy különleges, keskeny, 0,33 literes palackban is megvásárolhatják a sört. A saját erőből megvalósuló fejlesztést elsősorban az indokolta, hogy az üveges termékek árához képest relatíve drágább dobozos sörök fogyasztása az elmúlt években folyamatosan nőtt Magyarországon, jelenleg a teljes éves sörfogyasztás 46 százalékát adja ez a szegmens − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Tőtös Zsolt, a cég ügyvezető igazgatója. Ugyanakkor annak jobban örülne a vállalat, ha az üveges vagy a hordós kiszerelésben tapasztalnának hasonló dinamikus növekedést, mivel a dobozos szegmens kevésbé profitábilis és gyakorta a másik két szegmens rovására nő az értékesített volumen.

A fejlesztéssel kapcsolatos innovációk már májusban megjelennek a boltokban, de új ízt nem terveznek bevezetni. Az ízesített sörök szegmensében − amely a teljes, 6 millió hektoliteres magyar fogyasztás 4 százalékát teszi ki − jelenleg is számos innováció zajlik, de a fogyasztásbővülés várhatóan már kisebb lendülettel zajlik majd, mint eddig − mondta Tőtös Zsolt. A cég idei növekedési tervei egyelőre képlékenyek − az időjárás nagyban befolyásolhatja a keresletet −, bár mind a foci Eb-től, mind az olimpiától a sörfogyasztás bővülését várják. A cég árbevétele 2011-ben 33 milliárd forintra, piaci részesedése pedig 24 százalékosra emelkedett.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet