BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesen pályáztak bérkompenzációra

2012. május 16. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kihasználatlanul maradt a kiegészítő bérkompenzációs pályázatra elkülönített 21 milliárd forintos keret − a Nemzetgazdasági Minisztérium hétfőről keddre korrigált adatai szerint mindössze 4538 pályázat érkezett, és az első közlésben szereplő 6,1 milliárd forint helyett csak 5,9 milliárdot kértek a vállalkozások. A tárca nem részletezte az eltérés okát, a pályázói kör összetételét, illetve azt sem, hogy hány munkavállaló fizetéséhez igényeltek kompenzációt.

Czomba Sándor államtitkár szerint pozitív jel, hogy a válság ellenére kevesebb cégnek van szüksége segítségre, mint amire a keret lehetőséget adott. Örömre azonban nincs ok, különösen a recesszióról tudósító GDP-adatok tükrében − mondta a Napi Gazdaságnak Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára. Dávid úgy látja, a távolmaradásnak más okai is is lehetnek, többek közt a bizonytalan gazdasági kilátások, amelyek nem teszik lehetővé az összes dolgozó bérkompenzációjának végrehajtását, illetve a meglévő létszám megtartásának vállalását sem. Emellett előfordulhat, hogy a cégek egy része végre se hajtotta az elvárt emelést.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet