Kihasználatlanul maradt a kiegészítő bérkompenzációs pályázatra elkülönített 21 milliárd forintos keret − a Nemzetgazdasági Minisztérium hétfőről keddre korrigált adatai szerint mindössze 4538 pályázat érkezett, és az első közlésben szereplő 6,1 milliárd forint helyett csak 5,9 milliárdot kértek a vállalkozások. A tárca nem részletezte az eltérés okát, a pályázói kör összetételét, illetve azt sem, hogy hány munkavállaló fizetéséhez igényeltek kompenzációt.
Czomba Sándor államtitkár szerint pozitív jel, hogy a válság ellenére kevesebb cégnek van szüksége segítségre, mint amire a keret lehetőséget adott. Örömre azonban nincs ok, különösen a recesszióról tudósító GDP-adatok tükrében − mondta a Napi Gazdaságnak Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára. Dávid úgy látja, a távolmaradásnak más okai is is lehetnek, többek közt a bizonytalan gazdasági kilátások, amelyek nem teszik lehetővé az összes dolgozó bérkompenzációjának végrehajtását, illetve a meglévő létszám megtartásának vállalását sem. Emellett előfordulhat, hogy a cégek egy része végre se hajtotta az elvárt emelést.
