Arash Sigarchi iráni blogger és újságíró lett az idei győztese a blogok nemzetközi versenyének, a The BOBs-nak (The Best Of Blogs). Sigarchit 2005-ben 14 évre ítélték az iráni rendszer kritikája miatt, négy év múlva azonban rákbetegsége miatt szabadon engedték. Az USA-ban kapott menedékjogot és ott kezdte működtetni blogját, a Window of Aguisht, amely az iráni emberi jogokkal, a szociális helyzettel, az aktuális eseményekkel foglalkozik. A bloggerekből és médiaszakértőkből álló nemzetközi zsűri a több mint 3200 pályázatból végül 17 kategóriában 11 nyelven hirdetett győztest − írja a thebobs.com.
