BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszerzési társaságot épít a VOSZ

2012. május 8. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Akár 38 milliárd forint éves összmegtakarítást is eredményezhet a csatlakozó kisvállalkozások számára a Vállalkozok és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által indított beszerzési társaság − mondta a rendszer indításával kapcsolatos megállapodás aláírásakor Szűcs Péter, a VOSZ-Besz Zrt. vezérigazgatója. A rendszer lényege, hogy a csatlakozó vállalkozások beszerzési-vásárlói közösséget alkotva kedvezményeket és akár halasztott fizetési lehetőséget érhetnek el a szolgáltatóknál.

Eddig az MVM Partner, a Vodafone, a Shell Hungary Zrt., a Porsche Hungaria Kft. és a Gablini cégcsoport csatlakozott a rendszerhez. Komolyabb forgalombővülést nem várunk, tekintettel arra, hogy több mint 10 millió mobil van az országban, ám piaci átrendeződés lehet − mondta lapunknak Beck György, a Vodafone vezérigazgatója. A második félévben gáz- és nyersanyag-beszerzési, banki és biztosítási szolgáltatások esetében tárgyalnak az elérhető kedvezményekről, hosszabb távon azonban bármely, a vállalkozások számára fontos üzleti szolgáltatás elérhető lehet az irodaszertől az üzleti utaztatásig.

Az érdekképviselet másfél év alatt potenciálisan 60 ezer csatlakozó vállalkozással számol, azonban hosszabb távon 150 ezer lenne a cél, akár szolgáltatást nyújtó, akár megrendelő tagként, ahogyan azt Demján Sándor, a VOSZ elnöke megfogalmazta. Ugyanakkor ez a kör a szolgáltatást nyújtók számára jelentős piaci lehetőséget is jelent. Magyarországot csak a gazdaság talpra állása mentheti meg − hangsúlyozta Demján Sándor. Mint mondta, a versenyképesség javításához azonban a kkv-knak minden gazdasági előnyt meg kell ragadniuk − ebben most a nagy szolgáltatók megpróbálnak segíteni.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet