BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Május végéig kell bevallani az élelmiszerlánc-felügyeleti díjat

2012. május 3. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alig egy hónapjuk lesz megismerkedni az érintetteknek az élelmiszerlánc-felügyeleti díjjal, illetve a bevallás módjával. A bevallást ugyanis május 31-ig kell elküldeniük a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak (Nébih), a bevallás menetét szabályozó rendelet azonban csak május elején jelent meg a közlönyben. A felügyeleti díjfizetési és bevallási kötelezettség  minden olyan élelmiszer- és takarmányipari vállalkozásra, illetve élelmiszerlánc-szereplőre vonatkozik, amelynek tevékenységére kiterjed az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság ellenőrző munkája. Százezernél is több lehet a fizetni kényszerülő vállalkozások száma, a Nébih honlapja 150 TEÁOR-számot jelöl meg érintettként. A díj mértéke − bizonyos kedvezmények mellett − az érintett tevékenységből származó előző évi nettó árbevétel, illetve magánszemély esetén a jövedelem egy ezreléke. Az évi 8 millió forintnál kisebb jövedelemmel rendelkező termelők mentesülnek a fizetés alól.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet