BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Katasztrófavédelmi hozzájárulás: mindenki mentesül

2012. május 2. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már az idén sem kellene megfizetni a katasztrófavédelmi hozzájárulást − válaszolta a Napi Gazdaság érdeklődésére a Nemzetgazdasági Minisztérium. A tavaly bevezetett kisadó megszüntetéséről a Széll Kálmán terv 2.0 rendelkezik, a dokumentumból azonban nem derült ki, hogy mikortól és hogyan tervezi a kormány a kivezetését. A tárca hamarosan benyújthatja azt erről szóló törvénymódosítást a parlamentnek. Az azonban továbbra sem világos, hogy megmaradna-e a veszélyes anyagokat használó vállalkozások és magánszemélyek regisztrációs kötelezettsége, ami többletadminisztrációt jelent a vállalkozásoknak. A jelenleg hatályos szabályozás szerint ugyanis március végéig kellett a veszélyes anyagokat gyártó, forgalmazó, nagyobb mennyiséget tároló vagy felhasználó vállalkozásoknak ezt bejelenteniük, egy későbbi törvénymódosítással pedig lényegében az élelmiszer-ipari cégeket mentesítették a megfizetése alól. Eredetileg egyébként az 50 millió forint alatti árbevétellel rendelkező cégek mentesültek volna a fizetési kötelezettség alól, a többi társaságnak az éves árbevétele 0,1 százalékát kellett volna átutalnia.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet