Már az idén sem kellene megfizetni a katasztrófavédelmi hozzájárulást − válaszolta a Napi Gazdaság érdeklődésére a Nemzetgazdasági Minisztérium. A tavaly bevezetett kisadó megszüntetéséről a Széll Kálmán terv 2.0 rendelkezik, a dokumentumból azonban nem derült ki, hogy mikortól és hogyan tervezi a kormány a kivezetését. A tárca hamarosan benyújthatja azt erről szóló törvénymódosítást a parlamentnek. Az azonban továbbra sem világos, hogy megmaradna-e a veszélyes anyagokat használó vállalkozások és magánszemélyek regisztrációs kötelezettsége, ami többletadminisztrációt jelent a vállalkozásoknak. A jelenleg hatályos szabályozás szerint ugyanis március végéig kellett a veszélyes anyagokat gyártó, forgalmazó, nagyobb mennyiséget tároló vagy felhasználó vállalkozásoknak ezt bejelenteniük, egy későbbi törvénymódosítással pedig lényegében az élelmiszer-ipari cégeket mentesítették a megfizetése alól. Eredetileg egyébként az 50 millió forint alatti árbevétellel rendelkező cégek mentesültek volna a fizetési kötelezettség alól, a többi társaságnak az éves árbevétele 0,1 százalékát kellett volna átutalnia.
