Az elmúlt tíz évben a Széchenyi kártyaprogramban ezermilliárd forintot használtak fel, a kártyát eddig 218 ezren igényelték, 162 ezret pedig át is adtak belőle. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a hitelkonstrukció 10 éves fennállása alkalmából úgy fogalmazott, szükségesnek tartja az állam által támogatott vállalkozásfinanszírozást, mert szerinte a bankok az elmúlt öt évben 1400 milliárd forint hitelt vontak ki a rendszerből. A jövőben a termelő beruházásokat kell támogatni − akár nulla kamatozású hitellel is −, illetve segítségre szorulnak a hazai középvállalkozások az uniós forráshoz jutásban − hívta fel a figyelmet Demján Sándor, a VOSZ elnöke. Parragh László, az MKIK elnöke pedig azt szorgalmazta, hogy az uniós források 2014 utáni felhasználásáról szóló vitákba a gazdaság szereplőit is vonják be − írta az MTI.
