BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezermilliárd forint a Széchenyi kártya első tíz évének mérlege

2012. április 20. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt tíz évben a Széchenyi kártyaprogramban ezermilliárd forintot használtak fel, a kártyát eddig 218 ezren igényelték, 162 ezret pedig át is adtak belőle. Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a hitelkonstrukció 10 éves fennállása alkalmából úgy fogalmazott, szükségesnek tartja az állam által támogatott vállalkozásfinanszírozást, mert szerinte a bankok az elmúlt öt évben 1400 milliárd forint hitelt vontak ki a rendszerből. A jövőben a termelő beruházásokat kell támogatni − akár nulla kamatozású hitellel is −, illetve segítségre szorulnak a hazai középvállalkozások  az uniós forráshoz jutásban − hívta fel a figyelmet Demján Sándor, a VOSZ elnöke. Parragh László, az MKIK elnöke pedig azt szorgalmazta, hogy az uniós  források 2014 utáni felhasználásáról szóló vitákba a gazdaság szereplőit is vonják be − írta az MTI.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet