BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Piacvezető céget vásárolt fel az Ericsson

2012. április 11. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Ericsson bejelentette, hogy további részvényeket vásárolt az LG-Ericssonban. A tranzakció előtt az Ericsson birtokában a részvények 50 százaléka és további egy darab volt, az akvizíciót követően viszont már 75 százalékos részesedést mondhat magáénak a vállalat. Az Ericsson emellett 100 százalékos tulajdont szerzett a BelAir Networks észak-amerikai szolgáltatói wi-fi eszközöket és hálózatokat fejlesztő vállalatban, lezárva egy korábban elindított akvizíciós folyamatot. \"A felvásárlással átvesszük a BelAir Networks vezető pozícióját a szolgáltatói wi-fi berendezések piacán − a telepített bázis és a termékkínálat terén egyaránt\" − nyilatkozta Johan Wibergh vezető alelnök, az Ericsson hálózatok üzletágának vezetője.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet