BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhalasztották a sztrájkot a Dunaferr-dolgozók

2012. április 10. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tervezettnél két nappal később, csütörtökön tartanának általános sztrájkot az ISD Dunaferr Zrt. alkalmazottai, ha a bértárgyalások nem járnak eredménnyel − mondta Mucsi Zoltán, a Dunaferr DV Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke az MTI-nek szombaton. Az érdekvédelmi szervezetek az alapbér és a szociális juttatások 4,2 százalékos emeléséért, illetve a 13. és 14. havi bér kifizetéséért sztrájkolnának. A munkabeszüntetést műszaki, technológiai okokból halasztották el, a húsvét utáni munkanapon ugyanis több üzemben karbantartási szünet lesz, a sztrájk részleteiről kedden dönt a szakszervezeti szövetség tanácsa. A bértárgyalások január óta tartanak a cégvezetéssel, a felek álláspontja megegyezik az alapbér és a szociális juttatások infláció mértékével megegyező, 4,2 százalékos emeléséről január elsejétől. A legutóbbi fordulón a vállalat vezetői a 13. havi \"szabadságos\" bér kifizetését ajánlották fel a második félévben, míg a 14. havi \"karácsonyi\" bérről további tárgyalásokat javasoltak.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet