Vagyonrendezési eljárás indításáról döntött a Zala Megyei Bíróság, miután a felszámolt Goldsun Hűtőház Zrt. egyik hoppon maradt hitelezője egy 3 millió forint értékű vagyonelemre lelt. Az eljárás lefolytatásával megbízott, korábban a zalaegerszegi székhelyű cég felszámolását végző TM-Line Zrt.-től megtudtuk, hogy a hűtőipari társaság az elmúlt években csaknem 3 millió forinttal több iparűzési adót fizetett be a város kasszájába, mint amennyit az előírás tartalmazott. Ezt az összeget vissza tudják igényelni, majd a hitelezők között − a hatályos törvényi előírások szerint − szétosztják. Az adótöbbletre a cég egyik pénz nélkül maradt hitelezője \"hívta fel a figyelmet\", ami alapján a bíróság elrendelte a vagyonrendezést. A hitelezőknek a céggel, illetve vagyonával szembeni igényüket március 24-ig lehet bejelenteni a vagyonrendezőnek.
Az egykor a tőzsdén is szereplő Goldsun először 1997-ben került felszámolás alá, majd a Carnex-csoporthoz tartozó Zalabaromfi Zrt. tulajdonába került. A cég hűtőipari kapacitásának, gépeinek és eszközeinek jelentős része 2004-ben egy tűzvész során megsemmisült. 2006 júniusában a hűtőházakat nagyrészt használó és ugyancsak a felszámolás sorsára jutott tulajdonosa, a Zalabaromfi rántotta magával. A hitelezőknek akkor több mint 3,5 milliárd forinttal tartozott a cég. Vagyonelemei többsége 2010 márciusban, a tartozások fejében a Zala-Cool Kft.-hez került. E társaság a hitelező bank tulajdonában lévő, az üzem működtetéséhez szükséges gépeket és eszközöket is megvásárolta, majd újraindította a termelést. Ezt követően, 2011 áprilisában lezárult a Goldsun 2006 júniusában indult felszámolási eljárása.
