A hálózatmodernizációs folyamatnak köszönhetően a fővárosiak december elejétől már nemcsak a föld felszínén, hanem a kettes és hármas metróvonal teljes területén, február végétől pedig a kisföldalattiban is − a metróállomásokat és alagutakat is beleértve − 21,6 megabites elméleti maximális letöltési sebességgel böngészhetnek. A szolgáltatás természetesen okostelefonon vagy táblagépen is igénybe vehető, és tökéletesen működik a metró legmélyebb pontján, a Deák térnél, több mint 38 méterrel a felszín alatt. Ezzel a fejlesztéssel a Vodafone még tovább bővítette HSPA+-hálózatát, amelyet a jelenleg elérhető és közeljövőben megjelenő okostelefonok és táblagépek képességeit, tudását és igényeit figyelembe véve terveztek meg.
\"Biztos vagyok abban, hogy a Vodafone 21 megabiten száguldó, 21. századi technológiákat alkalmazó mobilinternet-hálózata segítségével a metrózók százezrei számára még élménydúsabban és hasznosabban telnek majd az utazás percei\" − mondta Beck György, a Vodafone Magyarország elnöke (képünkön).
\"A tömegközlekedés népszerűbbé tételének, fejlesztésének része az is, hogy a legmodernebb technológiai vívmányokat is elérhetővé tesszük az utasoknak\" − mondta Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója. Hozzátette, bízik abban, hogy még többen fogják választani az utazás kényelmes, gyors és környezetkímélő módját, a tömegközlekedést, hiszen utazás közben a tömegközlekedők a mobilinternet segítségével már zavartalanul tudnak zenét hallgatni, videókat letölteni vagy leveleket és internetes portálokat olvasni mobil eszközeiken.
\"Még egyes világvárosokban sem ilyen jó a helyzet. Londonban a tervek szerint csak a 2012-es nyári olimpia idejére juthat el a szélessávú mobilnet-hálózat a metróba, New Yorkban pedig csak az állomásokon érhető el a mobilnet, a metróalagutakban, utazás közben nem. Büszkék vagyunk arra, hogy a mostani fejlesztéssel Budapest megelőzi mindkét metropolist − tette hozzá Beck György. Mint elmondta, a kettes és hármas metróvonalon használható mobilinternetért a megszokott tarifákon túl nem kell külön fizetniük az ügyfeleknek − ellentétben például Hongkonggal, ahol minden felhasználónak úgynevezett \"alagútdíjjal\" kell kiegészítenie a fejlesztés technikai költségei miatt az alaptarifáját.
Nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon megnőtt az igény arra, hogy a felhasználók okostelefonjaikat gyakorlatilag bárhol használhassák. \"A mobil távközlés területén élenjáró Kínában és Dél-Koreában már az összes metróvonalon lehet szélessávon mobilnetezni\" − mondta Jack Wei, a Huawei Technologies Hungary ügyvezetőigazgató-helyettese.
