BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamarosan mindenütt vadonatúj lesz a Vodafone hálózata

2012. február 24. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

\"Elkezdődött a visszaszámlálás, hamarosan lezárul a Vodafone nagyszabású hálózatmodernizációs projektje. Jelenleg a lakosság 70 százaléka számára elérhető a 21 és 42 Mbit/sec sebességű, vadonatúj 3G mobilinternet hálózatunk\" − jelentette be Beck György, a Vodafone Magyarország elnöke. Hozzátette, a frekvenciatenderen elnyert blokkokkal a Vodafone meg tudja valósítani, amit ígért: az országos lakossági mobilinternet-lefedettséget. 2012 kihívása minden hazai mobilszolgáltató számára, hogy a 2G-s felhasználók tábora 3G-s készülékekre, okostelefonokra váltson, hogy valóban kihasználhassa a Vodafone megbízható hálózatát, amely minden mai igényt kielégít.

A tavaly márciusban megkezdett hálózatfejlesztés az előzetes terveknél is gyorsabban haladt, hiszen mindössze kilenc hónap alatt, karácsonyra − a főváros kivételével − az egész ország Vodafone-hálózatának technológiai frissítése elkészült, és hamarosan a fővárosban is befejeződik a folyamat. Mára több mint 2200 bázisállomás modernizálásával, közel 120 új létesítésével közel 700 településen vált elérhetővé a szupergyors Vodafone mobilnet: az elméleti maximális letöltési sebesség mindenütt 21,6, valamint 100 nagyobb településen, 42 Mbit/sec-re nőtt. Ezek az értékek ugyan a gyakorlatban kevesebbek, ám még így is villámgyorsnak számítanak. Mindemellett a Vodafone 2G készülékkel rendelkező ügyfelei a modernizált területeken EDGE-en keresztül is böngészhetnek, ami sokkal jobb felhasználói élményt ad, mint a korábbi GPRS-technológia.

\"A Vodafone a modernizáció során a legkorszerűbb technológiák segítségével megújította kapcsolóközpontjait is, ennek során a legújabb technológiákat alkalmazta. Szobányi berendezések helyett az átlagos, óránként 2,3 millió percnyi beszélgetésözönt ma már kisméretű berendezések kezelik\" − jelentette ki Döbrőssy Gábor, a Vodafone műszaki vezérigazgató-helyettese (képünkön). Energiatakarékosság terén is  fontos előrelépést tett a Vodafone Magyarország. A Huawei új berendezéseinek teljesítménye méretükhöz képest kimagasló, energiafogyasztásuk pedig 50 százalékkal alacsonyabb a korábban használtaknál. A megspórolt energia révén havonta 28,5 tonnával mérséklődik a széndioxid-kibocsátás − ami megegyezik például havonta 2358 fa életének megkímélésével vagy 280 háztartás éves energiaszükségletével. Az új platform keretében működő három Huawei MSS szerver teljes redundanciát garantál, azaz egy esetleges meghibásodás esetén sem érzékelnek semmilyen problémát az ügyfelek.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet