Az egyre nagyobb finanszírozási gondokkal küszködő önkormányzatok idén bevételeik növelése érdekében szeretnék felgyorsítani a tulajdonukban lévő ingatlanok értékesítését. Több nagyváros a napokban olyan költségvetést fogadott el, amelynek egyensúlya attól függ, mit és mennyiért sikerül eladni az idén.
Több helyhatóság arról is határozott, hogy ingatlanjainak egy részét a korábbiaknál olcsóbban hirdeti meg, hogy hamarabb sikerüljön rajtuk túladni. A lapunk által megkérdezett ingatlanközvetítők szerint a piacra zúduló kínálat újabb árcsökkenést indukálhat.
A 47 milliárdos pécsi költségvetést csak úgy lehet egyensúlyban tartani, ha az önkormányzat idén ingatlanértékesítésből legalább hárommilliárd forint bevételre tesz szert. Döntés született arról is, hogy a helyhatóság az összes forgalomképes ingatlanát átadja a városi vagyonkezelőnek. A Pécs Holding Zrt. a Pécsi Tudományegyetemmel közösen egy olyan, folyamatosan frissülő városi ingatlan-adatbázist alakít ki, amely a különböző hasznosítási lehetőségeket is feltárja.
Az ugyancsak finanszírozási gondokkal küszködő hódmezővásárhelyi önkormányzat elsősorban olyan ingatlanjaitól kíván megválni, amelyekben korábban különböző intézmények működtek, ám azokat már bezárták, és őrzésük is viszi a pénzt. A több mint fél tucat létesítmény között bölcsőde, óvoda, iskola és tanműhely is megtalálható.
A nagykanizsai önkormányzatnál is néhány héten belül újra számba veszik az értékesítésre váró ingatlanokat. Az első körben várhatóan mintegy 100 millió forint értékű \"csomag\" kerül piacra. A különböző kereskedelmi létesítmények, telkek, ipari területek mellett biztos, hogy ismét megpróbálnak túladni azon a tízemeletes, rendkívül rossz állapotban lévő toronyházon is, amelyet évek óta árul a város.
