Legkésőbb március elején új pályázatot írnak ki a székesfehérvári székhelyű Cerbona Élelmiszeripari Zrt. megmaradt vagyonelemire − erősítette meg lapunk információit Ádám Beáta, a felszámoló Agro-Alba Zrt. munkatársa. Meghirdetik a jelenleg is működő, mintegy 90 dolgozót foglalkoztató extrudáló üzemet is. A felszámolóbiztos nem cáfolta, hogy az elmúlt hetekben tárgyalásokat folytattak a müzliszeleteket jelenleg gyártó, az üzemet közel egy éve bérlő Naponta Kft.-vel az ingatlan értékesítéséről. (E cég a közelmúltban jelentette be, hogy országos hirdetési kampányt indít a termék népszerűsítésére.) A közel 5 hektáros területen lévő üzemet a legutóbb 2 milliárd 75 millió forintért hirdették meg eladásra. A hitelezőknek több mint 5,7 milliárd forinttal adós maradt gabonaipari cég vagyonelemei közül már többet értékesített a felszámoló. Egy francia tulajdonban lévő társaságnak tavaly ősszel eladták az enyingi, dombóvári és kápolnásnyéki telephelyeket, az év végén pedig a közel 500 millióért kínált szekszárdi malmon sikerült túladni. Ezt is a korábbi bérlő, a Sikér Zrt. vásárolta meg.
