BUX 138501.93 0,64 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A külügyminiszter szerint közel a brüsszeli megállapodás

2012. február 9. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország a lehető leggyorsabban le kívánja zárni a vitát Brüsszellel − mondta Martonyi János külügyminiszter a Financial Times Deutschland (FTD) német üzleti lapnak. Martonyi szerint a kormány hamarosan megállapodásra jut az Európai Bizottsággal a három kötelezettségszegési eljárással kapcsolatban, a kabinet célja, hogy ezek már az első szakaszban lezáruljanak. Magyarország február közepén küldi el javaslatait Brüsszelnek, Martonyi abban bízik, hogy az EB pozitívan fogadja a választ, és az eljárás lezárása után az IMF/EU tárgyalások legkésőbb március elején elkezdődhetnek. A legrosszabbon már túl vagyunk − fogalmazott a külügyminiszter a Magyarországot ért nemzetközi kritikákkal kapcsolatban, amelyek szerzői szerinte sok szempontból túlságosan messzire mentek. A különadók kapcsán Martonyi elmondta, azok olyan egyszeri intézkedések voltak, amelyek hosszú távon nem segíthetnek az országon, jelenlegi célnak pedig a strukturális hiány csökkentését nevezte, hozzátéve, a kormány Európa-párti.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet