BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A magyar államadósság nőtt a leggyorsabban

2012. február 7. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyi harmadik negyedévben a magyar államadósság-ráta emelkedett a  legnagyobb mértékben az Európai Unióban − derült ki az  Eurostat tegnap publikált jelentéséből. A tavalyi harmadik negyedév végén 87,4 százalékon állt az euróövezet GDP-arányos adósságmutatója, ami enyhe csökkenést jelent a második negyedév 87,7 százalékos értéke után. Az EU átlagos államadóssága ezzel szemben 81,7 százalékról 82,2-re emelkedett − írta a Portfolio.hu. A harmadik negyedév végi adatok alapján Magyarország 82,6 százalékos  adósságmutatójával a kilencedik legmagasabb adósságrátával rendelkezik az EU 27 tagországa között. A tavalyi harmadik negyedévben a megelőző hasonló periódushoz képest 4,8 százalékponttal emelkedett a magyar adósságmutató, ez az egész Európai Unióban a leggyorsabb emelkedést jelentette (lekörözve például Görögországot). A 2010. harmadik negyedév végi adatokkal összevetve azonban alig  emelkedett a magyar adósságráta: 82,4 százalékról 82,6 százalékra.

<banner></banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet