Ha tovább tombol a tél, újabb önkormányzatok kényszerülhetnek intézmények bezárására, iskolai szünet elrendelésére. A legnagyobb gondban a már csődben lévő, illetve súlyos finanszírozási gondokkal küzdő helyhatóságok vannak, de például a könyvtár vagy a művelődési ház nyitva tartásának korlátozása, a fürdő bezárása ott is felmerült, ahol a napi működéssel nincs gond. Számos városban jelentős pluszkiadást okoz a hajléktalanok ellátása, a túlterhelt energiaellátó rendszerek javítása. Miután a hét végére a dél-dunántúli régióban is nagy havazást jósolnak, Pécsett a sportcsarnokot teszik alkalmassá a bajba jutottak fogadására. Úgy tűnik, amit az enyhe időjárás révén a tél elején sikerült megspórolni a fűtési költségeken és az utak karbantartásán − mondták lapunknak a városházán −, az nem lesz elég a folytatáshoz. Pécs mellett Kaposváron és Veszprémben is arra készülnek, hogy ezen a hétvégén a szokásosnál jóval több diák marad a kollégiumokban, akiknek az ellátásáról is gondoskodni kell, milliós nagyságrendű pluszkiadással.
Szegeden amíg nem enyhül az idő, újabb jelentős tartozást felhalmozó fogyasztókat nem kapcsolnak ki a rendszerből − tájékoztatott a város tulajdonában lévő Szegedi Hőszolgáltató Kft. A kecskeméti önkormányzat közlése szerint lesznek olyan mellékutcák, ahol csak akkor kezdenek hozzá a hó eltakarításához, ha az tíz-húsz centiméteresnél nagyobb lesz. Szombathelyen már eddig is nagyon sokba került a tél − mondták el az önkormányzatnál −, az energia drágulása mellett elsősorban az okoz gondot, hogy sok elavult rendszeren ilyenkor jönnek ki a hibák a túlterheltség miatt. A zalaszentgróti önkormányzat a közelmúltban úgy döntött, a télre bezárja a település fürdőjét, részben a kevés vendég, részben a rendkívül magas üzemeltetési költség miatt. Az ország északnyugati részén, különösen a Bakonyban, már eddig is vitte a pénzt a hideg, a tapolcai kistérség több településén vészforgatókönyv készült a következő hetekre.
