BUX 138839.16 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nokia−Microsoft fejlesztői laboratórium Budapesten

2012. február 1. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napokban adták át a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Villamosmérnöki és Informatikai Kar Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékén a Microsoft és a Nokia közös fejlesztői laboratóriumát.

Az egyetem hallgatói szeptemberben választhatták elsőként kreditekért a Windows Phone platform fejlesztési ismereteit átadó tantárgyat. Az első szemeszter után, januártól a munka a Nokia és a Microsoft közös fejlesztői laboratóriumában folytatódik, amelyben a legkorszerűbb körülmények között bővíthetik tudásukat az egyetem diákjai. Az első hat hónapban az egyetemen 58 diák vette fel tantárgyai közé a Windows Phone platformra történő programozást.

\"Az új, Windows Phone-alapú Nokia eszközök bevezetése hatalmas lépés a platform nyújtotta lehetőségeket tekintve. Szeretnénk, ha minél több diák felismerné ezt a potenciált, és csatlakoznának azokhoz a sikeres magyar fejlesztőkhöz, akiknek az alkalmazásai a Windows Phone Marketplace-en a legtöbbet letöltött szoftverek közé kerültek. A szeptember óta publikált 268 magyar alkalmazásból 183-at hazai diákok készítettek, ami bizonyítja, hogy a fejlesztők új generációja épít a Windows Phone platformra\" − mondta Bátorfi Zsolt, a Microsoft Magyarország platformtechnológiai szakértője.

\"A BME két évvel ezelőtt meghirdette kutatóegyetemi programját, aminek a fő eleme a szorosabb együttműködés az iparral. A Nokia−Microsoft labor egy lépés ebbe az irányba. A labor lehetőséget nyit a hallgatóknak, hogy a Windows Phone platformra hatékonyan fejlesszenek alkalmazásokat, s a hallgatók hasznos tudással kilépnek a piacra. Ez a lépés összhangban van a BME kutatóegyetemi programjával\" − fogalmazott Charaf Hassan, a BME egyetemi docense.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet