A napokban adták át a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Villamosmérnöki és Informatikai Kar Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékén a Microsoft és a Nokia közös fejlesztői laboratóriumát.
Az egyetem hallgatói szeptemberben választhatták elsőként kreditekért a Windows Phone platform fejlesztési ismereteit átadó tantárgyat. Az első szemeszter után, januártól a munka a Nokia és a Microsoft közös fejlesztői laboratóriumában folytatódik, amelyben a legkorszerűbb körülmények között bővíthetik tudásukat az egyetem diákjai. Az első hat hónapban az egyetemen 58 diák vette fel tantárgyai közé a Windows Phone platformra történő programozást.
\"Az új, Windows Phone-alapú Nokia eszközök bevezetése hatalmas lépés a platform nyújtotta lehetőségeket tekintve. Szeretnénk, ha minél több diák felismerné ezt a potenciált, és csatlakoznának azokhoz a sikeres magyar fejlesztőkhöz, akiknek az alkalmazásai a Windows Phone Marketplace-en a legtöbbet letöltött szoftverek közé kerültek. A szeptember óta publikált 268 magyar alkalmazásból 183-at hazai diákok készítettek, ami bizonyítja, hogy a fejlesztők új generációja épít a Windows Phone platformra\" − mondta Bátorfi Zsolt, a Microsoft Magyarország platformtechnológiai szakértője.
\"A BME két évvel ezelőtt meghirdette kutatóegyetemi programját, aminek a fő eleme a szorosabb együttműködés az iparral. A Nokia−Microsoft labor egy lépés ebbe az irányba. A labor lehetőséget nyit a hallgatóknak, hogy a Windows Phone platformra hatékonyan fejlesszenek alkalmazásokat, s a hallgatók hasznos tudással kilépnek a piacra. Ez a lépés összhangban van a BME kutatóegyetemi programjával\" − fogalmazott Charaf Hassan, a BME egyetemi docense.
