BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kilencszázmilliós beruházásba kezd a Pápai Hús

2012. február 1. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A piaci pozíciók megtartása és növelése érdekében több mint 900 millió forintos beruházási programba kezd a Pápai Hús 1913 Kft. − erősítette meg a Napi Gazdaság információit Kiss Zoltánné, a társaság gazdasági igazgatója. Többek között új szeletelő- és csomagolóüzemet alakítanak ki, de jelentős és technológiai fejlesztésekre is sor kerül. A bővítés nemcsak a kapacitás növelését, hanem jelentős energiamegtakarítást is lehetővé tesz. Mindezt még az idén, saját erőből és hitelből, illetve pályázati források segítségével valósítják meg. A programmal párhuzamosan kisebb mértékű létszámnövelésre is sor kerülhet a jelenleg mintegy 1100 dolgozót foglalkoztató cégnél. A gazdasági igazgató elmondta, a program legfontosabb \"mozgatórugója\" az előremenekülés, a költségek csökkentése. Tavaly ugyan − a korábbi évhez hasonlóan − 19 milliárd forint körüli nettó árbevételt értek el, ám a társaság nyeresége jelentősen csökkent. Csupán az üzemanyagárak emelkedése 100 millió forint többletkiadást okozott, de az alapanyaghiány és a takarmányárak növekedése miatt az élő sertés kilónkénti felvásárlási átlagára is 340 forintról 410 forintra nőtt.

Pápai Hús-adatok
(milliárd forintban)
Nettó árbevétel
2009 16,9
2010 18,7
2011* 18,9
2012 **19,2
*előzetes adat
**terv
Forrás: cégközlés
Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet