BUX 138822.11 0,87 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oszkó szerint a Fidesz kudarca a Malév

2012. január 27. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elkerülhető lett volna, hogy az Európai Unió visszafizettesse a Malévnak nyújtott 70−100 milliárd forintos állami támogatást, amennyiben a Fidesz úgy strukturálja át a céget, hogy az állami beavatkozás nélkül tudjon működni − idézte Oszkó Péter volt pénzügyminisztert a Hír24. Oszkó Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos nyilatkozatára reagált, amelyben az uniós határozatért a Gyurcsány- és a Bajnai-kormányt hibáztatta, mivel szerinte úgy államosították vissza a Malévot, hogy közben tudták, a visszavárlás ellentétes az uniós versenyjoggal. Oszkó szerint annak idején adótartozásainak − amelyeket nem tudott volna kifizetni − megfelelő összegű tőkeemelést hajtottak végre a légitársaságban, amelyért az állam 95 százalékos tulajdonrészt szerzett a cégben. Az előző kormány folyamatosan kapcsolatban állt Brüsszellel, az unió elfogadta a visszavásárlást a jövőbeli restrukturálás feltételével. Oszkó úgy látja, a Fidesz-kormány később nem tett semmit a vállalat piacképessé tételéért, továbbra is támogatásokkal tartották életben, és elzárkóztak a lehetséges befektetőktől.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet