BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A schengeni keret felét se költjük a menekültekre

2012. január 24. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarország csaknem 4,2 milliárd forintot fordít idén az országban tartózkodó menekültek, menedékkérők és bevándorlók helyzetének javítására, valamint a határainak védelmére − mondta el tegnap sajtótájékoztatóján Berta Krisztina, a Belügyminisztérium európai uniós és nemzetközi helyettes államtitkára. A támogatás forrásául az Európai Unió négy alapja szolgál (az úgynevezett SOLID alapok), 25 százalékos hazai társfinanszírozás mellett − derül ki a lapunkhoz eljuttatott közleményből. Az Európai Integrációs Alap, az Európai Menekültügyi Alap és az Európai Visszatérési Alap közel 1,3 milliárd forintot biztosít a menekültek helyzetének javítására, a Külső Határok Alap révén pedig 2,9 milliárd jut a schengeni határok védelmére. Magyarországon 2011-ben összesen csaknem 200 ezer külföldi tartózkodott huzamosabb ideig, köztük 90 ezer volt harmadik országból érkezett bevándorló, beleértve a legnagyobb, mintegy 10 ezer fős kínai közösséget is. Tavaly 1500-an kérelmezték a menekülti státust, és tíz százalékuk kapta már meg, ugyanakkor 330 fő tért vissza támogatással hazájába.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet