BUX 139170.26 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Turizmust is élénkítene Hajdúböszörmény az útfejlesztéssel

2012. január 20. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mintegy 400 millió forintos projekt keretében felújított önkormányzati utat adott át Völner Pár infrastruktúráért felelős államtitkár Hajdúböszörményben − írja az MTI. A munkálatokhoz 330 millió forintot az Új Széchenyi terv pályázatán nyert el az önkormányzat. A fejlesztés során az 1,4 kilométeres, nagy forgalmú útszakasz újraburkolása mellett körforgalmat építettek, parkolókat alakítottak ki, utcabútorokat helyeztek el és a közvilágítást is felújították. Hajdúböszörmény a kistérség központja, a település 2007 és 2011 között 101 fejlesztéshez kapott több mint 10,5 milliárd forintot, ezek közül 54 projektről a kormányváltást követően kötöttek szerződést. Az önkormányzat eddig 69 projektet valósított meg. Az út felújításával a városi vezetőség célja a biztonságos közlekedés mellett a városkép megújítása volt, ami növelheti a város gazdasági és turisztikai vonzerejét.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet