BUX 139000.98 1,0 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A villamosoknak kedveznek februártól a jelzőlámpák

2012. január 20. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nagykörúton elhelyezett közlekedési jelzőlámpákat február elsejétől a Combinók forgalmához igazítják a Siemens munkatársai, akik egy ideje már dolgoznak az átprogramozáson. A lámpák a hetvenes évek óta az autósoknak kedveztek. Ezen a szakaszon használják a legtöbben a villamost, naponta félmillió utas, ez a szám jóval magasabb, mint ahányan a Körúton közlekedő gépkocsikban utaznak − mondta Vitézy Dávid, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója. A rendszer bevezetésével azért kell még várniuk, mert a menetrendet is ehhez igazítják majd. Az átalakítás azért is időszerű volt, mert negyven évvel ezelőtt még nem mérték fel azokat a problémákat, amelyeket az autók tömeges megjelenése okoz, például azt sem, hogy a történelmi belvárosban nem lesz elég parkolásra alkalmas szabad terület ennyi autó számára. Ezt persze nem oldja meg a lámpaátállítás.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet