BUX 140082.71 0,33 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Simor együttműködést vár az eurózónától

2012. január 19. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Olyan megoldást kell találni az euróövezeti válságra, amely nem sújtja az azon kívüli országokat − jelentette ki Simor András, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke tegnap a bécsi Euromoney-konferencián. Egyes kelet-közép-európai államok, mint amilyen Magyarország is, mélyebben integrálódtak az euróövezetbe, mint annak néhány periferikus tagja − fejtette ki Simor, aki szerint a válságintézkedéseket az ilyen államokkal együttműködve kell meghozni.

A válságkezelés során sokkal inkább a költségvetési fenntarthatóságról kellene beszélni, mintsem a költségvetési fegyelemről − közölte Simor −, olyan szabályok kellenek, amelyek hozzájárulnak a munkahelyteremtéshez, innovációt, javuló versenyképességet és bizalmat serkentenek. Minden piaci szereplő vállal kockázatokat, de nem szabad, hogy ezek jogi vagy szabályozói kockázatok legyenek.
A jegybank függetlenségét firtató újságírói kérdésre válaszolva Simor kijelentette, a nemzeti bank \"nem lehet más, mint független\". \"A válasz egyértelmű. Az EU tagjai vagyunk, az EU előírja a jegybank függetlenségét, és a magyar törvényhozás is előírja azt\" − idézte az MNB elnökét az MTI-Eco. \"Élénk viták voltak a kormány és az Európai Bizottság között. Több kormánytag, köztük a miniszterelnök is kijelentette, hogy a kormány tiszteletben fogja tartani a nemzeti bank függetlenségét. Nem tehetek mást, mint hogy hiszek a miniszterelnöknek.\"

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet