Zöldmezős beruházással új, háromezer négyzetméteres gyártócsarnokot épít Győrben a Pannon Tools Szerszámgyártó Kft. − erősítette meg a Napi Gazdaság információit Tóth Lajos ügyvezető igazgató. A kapacitásbővítést és a hatékonyság növelését is szolgáló fejlesztésre várhatóan több mint 400 millió forintot költenek. A program várhatóan a tavasszal kezdődik s még az idén be is fejeződik. Ezzel párhuzamosan további mintegy 15-20 fős létszámbővítést is tervez a jelenleg 80 dolgozót foglalkoztató autóipari beszállító. Mintegy 15-20 százalékos árbevétel-növekedéssel kalkulálnak, ami jelentősen meghaladja az elmúlt évek átlagát. Az ügyvezető igazgató elmondta, a többek között a Suzukit és az Audit is kiszolgáló, döntően szerszámgyártással foglalkozó társaságnál a válság kirobbanása után a munkaidőt, a műszakszámot és a létszámot is csökkenteni kellett. A rendelésállományt tekintve azóta javult a helyzet, ám a gyenge forint annak ellenére sok gondot okoz, hogy termékeik több mint 90 százalékát a külpiacokon értékesítik. Egyrészt korábban devizahitelből fejlesztettek, másrészt az alapanyagok döntő többségét is a külpiacokon szerzik be. Tavaly 1,2 milliárd forintot meghaladó árbevétel mellett szerény nyereséget produkáltak.
