BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Maláta nélkül maradt Nagykanizsa

2012. január 18. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint tízévi működés után bezárja nagykanizsai malátagyárát és dolgozóinak nagy részétől megválik a francia Compagnie International de Malteries SA tulajdonában lévő Malterie Soufflet Magyarország Malátagyártó és -forgalmazó Kft. A Zalai Hírlap a dolgozóktól úgy értesült, a malátagyártást már karácsony előtt leállították, az utóbbi hetekben már csak a meglévő készletek értékesítésével foglalkoztak.

A Napi Gazdaság információi szerint az üzem bezárásának hátterében elsősorban piaci gondok, valamint a növekvő kintlévőségek állnak. Ez utóbbi a 2009−2010-es üzleti évben már meghaladta a százmillió forintot. A döntésben közrejátszott az is, hogy a működési költségek is jelentősen megemelkedtek. A Compagnie még 1998-ban hozta létre magyar cégét, amely a Nagykanizsai Sörgyár területén működött. Az ingatlanhasznosítással is foglalkozó Malterie az itt lévő ingatlanok jelentős részét különböző cégeknek bérbe adta. A társaság a 2009 júniusában zárult üzleti évben 2,44 míg, 2010-ben 3,58 milliárd forint nettó árbevételt ért el.

Az 1892-ben alapított sörgyár 1928-ban került a Dreher tulajdonába, az üzemet 1933-ban leállították s csak 1941-től termelt ismét. A többek között a Balatoni Világost , a Koronát és a Paracelsust is előállító üzemet − a háborút követően − 1954-ben nyitották meg. A gyárat 1997-től ismét a Dreher működtette 1999-ig, amikor a termelést ismét leállították.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet