Korszerű, többfunkciós logisztikai központtá alakítja a Sole-MiZo Zrt. két éve bezárt makói üzemét az új tulajdonos, a JL Logistic Kft. − értesült lapunk. A társaság a közelmúltban vásárolta meg a több mint 1500 négyzetméteres, számos kiszolgáló létesítménnyel, többek között hűtőházakkal is rendelkező ingatlant. Juhász László cégvezető elmondta, azt követően kezdenek hozzá az átalakításhoz, illetve korszerűsítéshez, hogy a korábbi tulajdonos leszereli és elszállítja a még ott lévő gépparkot. A többhektáros, az autópályától mindössze néhány száz méterre lévő területet egy komplex ingatlanfejlesztési program keretében létesítményenként kiadható ipari övezetté kívánják alakítani. A tervek szerint az egykori tejüzem területén elsősorban raktárak és egy kamionparkoló kap helyet, de termékgyártásra és -csomagolásra alkalmas üzemrészek, valamint korszerű szociális létesítmények is épülnek. A társaságnál azt követően döntöttek az ingatlan megvásárlásáról és logisztikai központtá alakításáról, hogy a térségben az utóbbi időben jelentősen megnőtt a kereslet a megfelelő infrastruktúrával rendelkező raktárak iránt.
