BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elmaradt a Zsolnay tőkeemelése

2012. január 5. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az adásvételi szerződésben megszabott határidőig, vagyis az elmúlt év végéig nem tett eleget 500 millió forintos tőkeemelési kötelezettségének a pécsi Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. 49 százalékos tulajdonrészét birtokló Közgép Építő- és Fémszerkezetgyártó Zrt. Az elmúlt években több nagy állami és önkormányzati megrendelést is elnyert társaság elsősorban a gazdasági válságra hivatkozva kért egyéves fizetési haladékot a többségi tulajdonos önkormányzattól. A Dunántúli Napló értesülései szerint a cég hitel segítségével kívánta teljesíteni kötelezettségét. A tulajdonosi jogokat gyakorló Pécs Holding Zrt. tegnap közleményben jelentette be, hogy a tőkeemelésre egyéves haladékot nem tud adni, legfeljebb három hónapos átütemezésről lehet szó. Ezzel kapcsolatban tárgyalások kezdődtek a Közgéppel, a cég tavaly a korábbi kisebbségi tulajdonos SCD-csoporttól vásárolta meg a Manufaktúra Befektető Kft.-t, amelynek birtokában volt a Zsolnay 49 százalékos részvénycsomagja.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet