BUX 139015.37 1,01 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ÁKK-hoz került a betétvédelmi alap

2012. január 5. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Január elsejétől az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) lett a közel 90 milliárd forintos vagyonnal rendelkező Országos Betétvédelmi Alap (OBA) vagyonkezelője − írja a Hvg.hu. A betétvédelmi alap vagyonát döntően magyar államkötvények és diszkontkincstárjegyek alkotják. Az OBA-t 1993-ban hozták létre, forrásai a hitelintézetek kötelező befizetéseiből és a vagyongazdálkodási eredményeiből származnak. Az alap vagyonát alapítása óta magánpiaci szereplők kezelték, az elmúlt években a pályázat nyertesei az MKB, az OTP és a Pioneer voltak. Az OBA hattagú igazgatótanácsa azonban úgy döntött, most az ÁKK-nak adja a vagyonkezelés jogát. A betétvédelmi alap igazgatótanácsába legutóbb az ÁKK volt vezérigazgatója, Pleschinger Gyula jelenlegi államtitkár került be a Nemzetgazdasági Minisztérium delegáltjaként. Az ÁKK vezetője Töröcskei István lett, bár az adósságkezelő honlapján még Pleschinger neve szerepel.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet