BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A japánok \"jóságos\" vírust fejlesztettek ki

2012. január 4. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Japán szakemberek olyan számítógépes vírust fejlesztettek ki, amely képes visszakeresni egy hackertámadás helyét és a rosszindulatú programot hatástalanítja − írja a Jomiuri Sinbun című napilapra hivatkozva az MTI. A három év alatt 179 millió jenből (közel 564 millió forint) megvalósított fejlesztést a japán kormány megbízásából a Fujitsu informatikai vállalat végezte. A jótékony vírus egyelőre még nem vethető be: törvénymódosításra van hozzá szükség, mivel egyelőre a számítógépes vírusok terjesztői a jog szerint felelősségre vonásra számíthatnak. Az ország különféle hálózatai a közelmúltban sokszor estek rosszindulatú támadások áldozatául. Novemberben kétszáz helyi önkormányzat közös hálózatát ostromolták meg, októberben a törvényhozás számítógépes rendszerét támadták meg. Az új, \"jó\" vírust egyelőre \"zárt környezetben\" tesztelik. A hírek nem szólnak arról, mi lesz akkor, ha a jótevő vírus hibázik és vétlen programokat hatástalanít.

Girnt József
Girnt József

Ez is érdekelhet