BUX 139015.37 1,01 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megnehezítette a kormány a kisiparosok helyzetét 2011-ben

2012. január 2. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagy reményekkel kezdték a magyar kisiparosok a 2011-es évet, ezek a várakozások azonban sajnos nem teljesültek − mondta az MTI-nek Szűcs György, az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) elnöke. A kormány a munkát, az értéktermelő tevékenységet, a vállalkozói megjelenést tűzte ki célul programjában. Ezzel szemben a pályázati rendszer az átalakítások miatt év közben leállt, emiatt a kisiparosok csak az év vége felé tudtak volna technikai, technológiai fejlesztésekhez forrásokat igényelni, olyan időszakban, amikor már nem rendelkeztek elég megrendeléssel, amit elsősorban az európai pénzügyi válság magyarországi hatásai miatti költségvetési zárolások okoztak. A mikro-, kis- és középvállalkozásoknál 2011-ben nőtt a csődeljárások, felszámolások, szünetelések száma, illetve azoké, akik visszaadták vállalkozói engedélyüket. Szűcs bírálta a 2012-től fizetendő szociális hozzájárulási adót, amely aránytalanul nagy terhet ró az egyéni vállalkozókra, ezzel kapcsolatban az IPOSZ tárgyalásokat fog kezdeményezni a kormánnyal.

Ámon Kata
Ámon Kata

Ez is érdekelhet