BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fogyogatnak a Cerbona vagyonelemei

2011. december 29. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eddigi bérlő lehet a vásárlója a székesfehérvári székhelyű Cerbona Élelmiszeripari Zrt. egyik legértékesebb vagyonelemének, a legutóbb 487 millió forintért meghirdetett szekszárdi malomnak − erősítette meg lapunk információit Ádám Beáta, a felszámoló Agro-Alba Zrt. munkatársa. A jelenleg is működő, csaknem öt hektáros területen lévő ingatlanra − az ott lévő gabonatárolókra és különböző kiszolgáló létesítményekre − a december 18-án zárult harmadik pályázati fordulóban két ajánlat is érkezett. Bár a felszámolóbiztos a szerződéskötés előtt sem a vételárat, sem a cég nevét nem kívánta nyilvánosságra hozni, azt tudni lehet, hogy az ország egyik legkorszerűbb feldolgozóüzemét eddig a Sikér Zrt. bérelte − elvben ő is lehet az új tulajdonos. Ádám elmondta, a hitelezőkkel szemben 5,7 milliárd forint adósságot felhalmozó Cerbona részvény-, illetve üzletrészcsomagjaira is érkezett ajánlat, ám ezt formai okok miatt kénytelenek voltak elutasítani. Várhatóan január második felében újra meghirdetik a társaság még megmaradt vagyonelemeit. Nem kizárt, hogy újabb árcsökkentés is lesz, ám ezt még a hitelezőkkel egyeztetni kell. A cég enyingi, dombóvári és kápolnásnyéki telephelye már korábban elkelt.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet